Partiipõhiseid teisandusi läheb vaja sellisel juhul, kui Te käitlete tooteid partiides ning partiide koguseid saab mõõta tükkides, kuid iga kord on partii tükkide mõõt erinev.

Näiteks on saetööstuses partiiks pakk laudu, kuid iga kord tuleb erinev laua pikkus. Ristlõige(toode) on alati sama, kuid pikkus võib erineda. Näiteks pakk võib koosneda kas 255×3.32m laudadest või võib see koosneda 255×3.12m laudadest. Toode on sama, kuid partiid on erinevad.

Samuti kehtib see näiteks juhtme sarnasel tootmel. Juhtme ristlõige on näiteks 2×5 aga partii pikkus võib olla nii 100m kui ka 550m ja seda ette teada ei ole võimalik.

Siin on näha võimalus, kuidas SAP Business ByDesign’s sellist toodet käsitleda.

  1. Tuleb seadistada partii põhine mõõtühikute teisandus. Näiteks 1 Tk == 1 m ning samas ka 1m == 0.00675 m3.
  2. Kauba lattu raporteerimisel (ostul või tootmisel) saab partii peal määrata, et selle  partii eripikkus on 1 tk == 2.358m

Nüüd on võimalik sisestada tükkide arv ning süsteem saab arvutada selle partii mahu:

Praegusel juhul on meil üks ostutellimuse rida kogusega 78,15m3 ning me võtame vastu ühe partii, mis koosneb 56 tükist ning selle kogumaht on 0,89m3 reast.

Saame sarnaselt sisestada ka teise partii samale ostutellimuse reale.


Nüüd on meil laos kaks partiid, mis on küll sama materjal, kuid tulenevalt toote iseärasusest on partiide omadused erinevad.