Tihti on nii, et keskendume oma põhiärile ning raamatupidame ja majandustarkvara jäävad kuhugi tahaplaanile. Kuid äkki on hoopis nii, et tegemist on vananenud või ebapiisava süsteemiga ning see pigem tõmbab ettevõtte kasvult hoogu maha? Äkki oleks aeg mõtlema hakata tarkvara väljavahetamisele. Siin on kuus märki, mille puhul võiks hakata tarkvara vahetust kaaluma.

1. Palju manuaalset tööd

Kas Teie projektimeeskond koostab projekti Excel’s või mõnes projektitarkvaras ja siis keegi sisestab selle raamatupidamistarkavarasse? Kas teil jookseb tootmises ikka veel see Windows 98 masin, mille peal tootmist arvestatakse? Enamus asju on võimalik teha Excel’s või isegi paberi ja pliiatsiga, see on tõsi, kuid aeg on kallis ning dubleerivat tööd ei soovita teha.

2. Andmete kättesaadavus ja raportid

Kui te leiate end tihti Excel’s Vlookupi kasutamas ning Pivot tabeleid tegemas ning vajate andmete kättesaamiseks kolmanda osapoole või IT osakonna abi, siis on õige aeg mõelda mõne moodsama lahenduse peale. Sisse ehitatud reaalaja andmetega raportid on tänapäeval standard!

3. Kasutajate arv on piiratud

Pole mingi ime, et kasutatakse tarkvarasid, kus saab korraga sees olla 1, 2 või 3 inimest. See ei ole enam tänapäevaste tehnoloogiate juures mõistlik. Litsentse peab saama juurde osta jooksvalt vastavalt vajadustele ning serverite jõudlus peab kasvama koos ettevõttega.

4. Selle jaoks ei olegi äppi?

Teatud tegevused, nagu näiteks tööaja raporteerimine, tööreisid ja kulud, juhi raportid jms, peavad olema saadaval kõigis seadmetes. Kui müügijuht peab lähetuses olles kontorisse helistama ning kliendi saldot paluma, siis on aeg midagi efektiivsemat kasutusse võtta. Ei mingeid vabandusi!

5. Integratsioonivõimaluste puudus

Moodsa tänapäevase majandustarkvaraga peab saama liidestada kõiki seadmeid ja tarkvarasid, milleks vajadus on. Olgu selleks Internet-of-things seadmed tööstuses, teised äritarkvarad, riigi teenused – kõik peab saama liidestada ja automatiseerida.

6. Õiguste kontroll

Kasvavates organisatsioonides võivad nõuded tarkvaras olevatele kasutaja õigustele muutuda päevaga. Tarkvara peab andma selge ülevaate kellel mis õigus on ning nende õiguste muutmine peaks olema lihtne, paindlik ning arusaadav kõigile.

Kui te soovite kasutusele võtta tänapäevase pilvepõhise ja taskukohase majandustarkvara, mis katab kõik ettevõtte vajadused, siis võtke ühendust info@msbs.ee või vaadake lähemalt https://www.msbs.ee/lahendused/sap-business-bydesign/